Informace o nás

Žijeme na horizontu mezi masivem Hrubého Jeseníku a Kralického Sněžníku, zhruba v 700 m.n.m., v obci Habartice (Kontakt )- s výhledem pro bohy a nesmlouvavým klimatem. Muž má doma zařízený autoservis a díky jeho přístupu k práci a zlatým rukám je vyhledávaný široko daleko (rekord jsou zatím zákazníci z Kroměříže, kteří prohlásili, že k nám zajet se jim rozhodně vyplatí). Denně projede bránou i několik desítek zákazníků. Zastavují se tu také lidé, kteří v čím dál větší míře okupují rekreační střediska a místní penziony, a kteří pochází snad z celé republiky. Další sortou jsou lidé, kteří přichází za mnou, protože naše hovawarty provází pověst v širokém okolí. Nemalou měrou tomu napomáhá naše úžasná paní veterinářka – MVDr. Alena Marečková, která ze své ambulance v Jeseníku neváhá poslat své klienty k nám, aby se podívali na příkladné ustájení a držení psů. A aby ne!

Naši tlapkouni (NAŠI HOVAWARTI - plemeno, které by s vámi šlo do pekla) bydlí v dřevostavbách, boudy jsou komplet zateplené 10ti cm polystyrenem, vybavené parozábranou a uvnitř potažené kobercem, v kotcích jsou umístěna speciální lehátka z vysokolehčeného síťovaného polyethylénu, která jsou pružná, pevná, hygienická, nenasákavá a mají vynikající tepelně izolační vlastnosti. Boudy jsou jedna věc a ležení v nich je věc druhá a téměř nereálná, neboť z boudy ven vidět není a tudíž nemají přehled a tudíž je to v boudách, byť zateplených, absolutně nezajímá. Takže má každý v rohu kotce vedle boudy pelíšek - speciální lehátko a na něm v potahu ležení z ovčího rouna. Vše abychom zabránili otlakům, prochladnutí, ležení v mokru, průvanu. Na otevřené straně kotců je nainstalovaný roletový systém, který psy chrání před extrémní nepřízní počasí. A osobní jmenovky, ty jsou samozřejmostí. K dispozici mají pozemek, který jsme oplotili pletivem delším než půl kilometru. A k dispozici mají hlavně mě a to téměř 24 hodin denně.

Naše mezinárodně chráněná chovatelská stanice se pod reg.číslem 584/07 jmenuje BaT Hill - jakoby v překladu „černoznakatý vršek“, neboť jejich barva černá se znaky se označuje jako „black and tan“ - odtud zkratka BaT. Těší mě každý zájem, snažím se být vždy připravená poradit a pomoct, lidé se na mě obrací s důvěrou a často s nimi řeším zvířecí problémy od zdravotních přes stravu, výchovu, výcvik až po společné soužití. Spolupracuji se společností A-VET s.r.o., která je výhradním dovozcem krmiv značky Hill's, jež považuji za nejkvalitnější na našem trhu. Naše fotogafie z výstav dokonce putovaly až na ředitelství společnosti do Anglie.

   Náš kraj, který nám je domovem, je překrásný, členitý, každý den jiný, je přímo pohádkový a také pěkně drsný, ale stojí za to tady žít a těšit se na každé nové ráno. Jsem si jistá, že obrázky ve fotogalerii (Náš krajZázemí) jsou natolik výmluvné, že nepotřbují už ani půl slova dodat.
   Já se představovat nemusím a také nejsem vůbec důležitá. Jsem jen nezbytným kolečkem v soukolí naší smečky, která pro mě znamená nepopsatelně mnoho. Vím, že bych za ně dýchala, a také vím, že by za mě položili život. A to je pocit, který je téměř nepřenosný.

Zpět - Úvodní stránka