8. krytí - Baxy Zašovský květ

Kryl dne: 10.11.2010

Fena: Baxy Zašovský květ

Narozena: 27.04.2006

Č.zápisu: CMKU/HW/4354/06

Barv: černá se znaky

RTG: HD a(0/0)

Bonitace: 1/2a/D2, L4, N4,S1, S5/S

Zkoušky:

Výstavy:

Otec: Avram Gutta Fortunae (CMKU/HW/2133/00/05)

Matka: Ariella z Faustova domu (CMKU/HW/2279/00/04)

 

Baxyčka si ženicha přijela omrknout letos v srpnu a kdyby mělo rozhodnutí stát na ni, za naším sexuálním loudilem (i v době nehárání) by dobrovolně určitě nevážila tu spoustu kilometrů.

Na ostrou zkoušku přijela Baxy 10.11.2010, tentokrát bez mamky Ariellky a parťáka Ponga, zato s úžasně příjemnou paničkou Peťou Kočíbovou (CHS Zašovský květ) a chlapskou oporou. Byl 12. den hárání a že je to doba akorát, hlasitě z kotce hlásil náš krycí barometr Ari Black. S Acerem "Sharkeym" z Prorub nebyla kloudná řeč od rána, kdy jsem mu špitla, že k nám míří nevěsta, tudíž od té chvíle hypnotizoval bránu. Když za ní odpoledne zastavilo patřičně voňavé auto, lítal jak čamrda, skákal s odrazem ze všech čtyřech a kňučel nedočkavostí. Je zajímavé, že na povel "místo" je vždy v kotci takovým fofrem, aby se nic zbytečně nezdržovalo. Auto zaparkované, Baxy vyvenčená, při strategické poradě jsme doladily technické podrobnosti akce a s narůstající tmou jsem šla pro Acera. Baxy není ze žádného levného kraje a Acerovi dávala najevo, že nic nebude zadarmo. Mně osobně to připomnělo "zuřivou kancelářskou špatně promazanou sešívačku" - Baxy promiň to, chi, ale rychlost zubního chňapání ve spojení s neuvěřitelně vysokým hlasovým projevem byla prostě legrační, i když Baxy to ze srandy nemyslela ani omylem. Naštěstí Acer se odehnat nedá, i kdyby měl přijít o půlku kožichu a jedno ucho. Páníci Baxu drželi u hlavy a konejšili a chválili a po pár naskočeních byl strach tentam a ocásek šel ukázkově do strany. Spojili se v 17:06 hodin a svázaní byli 10 minut. Počasí bylo skvělé - neběsnil vítr a nic nepadalo. K mé velikánské radosti přijela Baxyčka 12.11.2010 na překrytí, byl 14. den hárání. Tentokrát si to počasí načasovalo úplně obráceně a v momentě, kdy bylo zaparkované auto a Baxy vyvenčená, začalo pršet. Ovšem improvizace byla naprosto geniální. Na opravě u nás bylo nákladní auto IVECO (tímto se majiteli omlouvám, chi), do nákladového prostoru jsme položili koberec a shrnu-li to: souložilo se v náklaďáku na koberci za bubnování deště na střechu. Baxyčka zase chvíli dělala drahoty svým nezaměnitelným stylem "zuřivé kancelářské sešívačky", jen ten vysokánský tón nesouhlasu nám uvnitř auta trochu zkoušel výdrž ušních bubínků, chi. Jenže páníci ji za chviličku uchlácholili a po pár naskočeních byla zase spolupráce na jedničku. Spojili se v 17:13 hodin a svázaní byli 16 minut. Během svázání Baxyčka sjela o pár notových stupnic níž a hlubokým hlasem mručela paničce do ucha. Pro mě to byla krycí lahůdka - příjemná fenečka a skvělí lidé. Peťulko, díky moc za ta dvě odpoledne, bylo to strašně fajn. Uvidíme, jestli budou mít následky. 

Bohužel.

17.12.2010 jsem sice na webovkách HW klubu v databázi zjistila, že březost je potvrzena, ale při následném telefonátu s chovatelkou Peťulkou Kočíbovou bylo všechno jinak a jistota ta tam a ultrazvukové vyšetření před vánočními svátky potvrdilo, že do téhle "Zašovské květové" rodiny se prostě nenacpeme. Baxyčka je pěkný čtverák, protože nejprve ošálila celé své okolí, včetně pana veterináře. Moc pěkně a s humorem sobě vlastním to píše na www.zasovsky-kvet.blog.cz. Je mi to líto obzvlášť proto, že o hovíčky již byli zájemci. Tak třeba příště...